POTYAUTAS | vidám kaland 3 felvonásban
Martine Vásári Mónika / Teremi Trixi
Raoul Bozsó József
Ogden Győri Péter
Barbara Sajgál Erika
Forboise Laklóth Aladár
Yvonne Tébi Márta
Bardou Rusz Milán
Nicole Szegfű Ildikó
Pivier Bor Viktor
Ivan Horváth Tamás
Aline Darvasi Cecília
Hordár Hábel Ferenc
Közreműködik:
Szemiramisz Kamarazenekar,
Operettszív tánckar
Zenei vezető: Félix Györgyi
Díszlet, jelmez: Darvasi Ilona
Koreográfus: Szamosi Judit
Rendezőasszisztens: Szabó Anikó
Rendező: Bor József
A darab címe mindenkiben az utazás tiltott formáját idézi fel. Azt kell csupán kitalálnia, hogy milyen közlekedési eszközön is történt ez a szabálytalan utazás. Mindenféle találgatás megelőzéseképpen bevalljuk: az Ile de France óceánjárón vagyunk. És mivel potyautasról szól a történetünk, aki ráadásul nem egy nagystílű szélhámos, így nem tűnik fel a hajó különböző helyein, bárban, strandján, társalgóban, hanem vállalja a tiltott utazás legzártabb lehetőségét, az Ile de France egyik luxuskabinját.
Ide az egyik barátja dugta be a hajó indulása előtt, akit Raoul szerencsétlenségére – mert Raoulnak hívják hősünket – a hajó indulása előtti percekben baleset ért, így nem utazhatott el a hajóval az Atlanti-óceánon egészen Amerikáig. Tehát magára marad a potyautas. Igen ám! De a kabint sem jól választották ki, közben ugyanis az utazási iroda kiadta az általuk üresnek vélt luxusszobát.
Kész vígjátéki helyzet: a kabinba Martine-t szállásolják, aki természetesen még véletlenül sem férfi. Mondhatná persze valaki: egymásba szeretnek és kész.
Igen ám! Csakhogy Raoul épp azért utazik Amerikába potyautasként, mert nincs pénze, meg a hajón tartózkodik szerelme, akit viszont családja nem akarja hozzáadni. Martine azért választotta az Újvilágba menetelt, mert gazdagon szeretne házasságot kötni, kizárólag milliomosokra pályázik. Így természetesen kész az egymás iránti gyűlölködésük. Aztán Raoult ki is kellene dobni a kabinból.
Hogy miként oldódik meg végül minden, arról szól Jacques Deval vígjátéka. A sok váratlan helyzet, a még több félreértés biztosítja a vidámságot, olykor a harsány nevetést is. És ehhez kapcsolódik még Nádas Gábor kitűnően könnyed, népszerű muzsikája, Szenes Iván szellemes verseivel. Így együtt a folytonos félreértéseket produkáló történet a kellemes szórakozás lehetőségét teremti meg a színpadon és a nézőtéren egyaránt.
Bemutató: 2006. november 11. KUSZA
Hozzászólás